fbpx

 

poza internshipInvestors Club iti ofera oportunitatea de a te alatura echipei noastre, pe o perioada de 3 luni, in departamentul Relatii Publice, in functie de specializarea si interesul tau de dezvoltare profesionala.

Programul de internship se adreseaza studentilor, masteranzilor, dornici de dezvoltare profesionala si continuare a cunostintelor acumulate in cursul studiilor universitare.

Ce iti oferim?

– Oportunitatea de a cunoaste si intelege notiunile de baza ale domeniului pietei de capital s
– Oportunitatea de a fi implicat/a in proiecte de educatie financiara
– Posibilitatea de a acumula experienta in domeniul tau de interes
– Posibilitatea de a-ti imbunatati abilitatile interpersonale si de echipa, prin experienta practica

Ce cautam?

Studenti entuziasti, ambitiosi, creativi, motivati, dornici de dezvoltare profesionala si continuare a cunostintelor acumulate in cursul studiilor universitare, si care, prin implicare activa in proiecte de voluntariat, ale asociatiilor studentesti si altele, demonstreaza urmatoarele:
– dorinta de invatare si dezvoltare profesionala
– abilitati de comunicare si relationare
– capacitare de organizare, atentie la detalii si acuratete
– capacitate de lucru in echipa
– atitudine proactiva si pozitiva
– bune cunostinte de limba engleza si de operare PC (Word, PowerPoint, Excel)

Daca esti interesat/a sa aplici, te rugam sa trimiti un CV si o scrisoare de intentie la adresa de e-mail [email protected], in care sa specifici si motivatia ta pentru programul de internship.

Te rugam sa completezi si acest chestionar: Chestionar

Investitia in instrumente financiare presupune riscuri specifice incluzand fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Performantele trecute nu reprezinta garantii ale performantelor viitoare ale instrumentelor financiare.